Pagina 1 van 1

Karaktersetprobleem

Geplaatst: 28 dec 2006, 20:06
door Omkara
Hey,

Ik heb een forum dat al enkele keren van server verhuisd is. Het forum host ik op deze moment op mijn Linux machine, maar wil het forum naar mijn Windows machine verhuizen. Ik stuit echter op een karaktersetprobleem wanneer ik dit doe. Namelijk België wordt weergegeven als België.

Wanneer ik op mijn linuxmachine naar PHPMyadmin ga, zie ik dat de standaard MySQL Karakterset: UTF-8 Unicode (utf8) is alsook de MYSQL Verbindingscoalitie. De bewuste database heeft echter als collatie latin1_swedish_ci. Wanneer ik een tabel verken wordt ook daar België weergegeven als België, terwijl voor de bezoekers alles normaal wordt weergegeven.

Deze instellingen zijn hetzelfde op de windowsmachine, met enige verschil dat voor de bezoekers België weergegeven wordt.

Hoe kan ik dit probleem oplossen?

De forumversie is phpBB 2.0.21, maar ik denk dat dit er weinig mee te maken heeft.